سرمایه نوین

برچسب: الگوهای برگشتی

خطوط کمربند کاهشی و افزایشی

الگوهای بازگشتی – خطوط کمربند

الگوی کمربند، یک الگوی تک شمعی است که می تواند خاصیت افزایشی یا کاهشی داشته باشد. الگوی کمربند افزیشی دارای شمع بزرگ سفید رنگی است که در پایین ترین قیمت باز شده (بدون سایه ی پایینی یا سایه بسیار کوچک) و سپس در تمام روز به سمت نقاط بالایی حرکت کرده است.

انبرک های سقف و کف

الگوهای بازگشتی – انبرک های سقف و کف

انبرک ها از دو یا چند شمع تشکیل می شوند که سرها یا ته هایشان با هم برابرند. این الگو به علت شباهت آن به دو چنگک، انبرک نامیده می شود. در بازارهای افزایشی "انبرک سقف" زمانی شکل می گیرد که نقاط بالایی دو یا چند شمع با هم برابر باشند و در بازارهای کاهشی "انبرک کف" هنگامی شکل می گیرد که نقاط پایینی دو یا چند شمع با هم برابر باشند.

صلیب هارامی

الگوهای بازگشتی – الگوی صلیب هارامی

هارامی استاندارد متشکل از یک شمع با بدنه اصلی بزرگ و یک شمع با بدنه اصلی کوچک است. در اینجا قانون خاصی برای تعریف شمع کوچک تر وجود ندارد. این موضوع نیز مانند بسیاری دیگر از تکنیک ها، بستگی به شرایط بازار و تحلیل خود معامله گر دارد.

الگوی هارامی

الگوهای بازگشتی – الگوی هارامی

الگوی هارامی (Harami Pattern) الگوهای بازگشتی که در مباحث قبل بررسی کردیم، حامل اخطارهای قدرتمند برگشتی بودند. در الگوهای پوشای افزایشی، ستاره صبحگاهی یا الگوی نفوذی، بازار افزایشی بر بازار کاهشی غلبه می کند و در الگوهای پوشای کاهشی، ستاره عصرگاهی یا الگوی ابرسیاه پوششی، بازار کاهشی کنترل قیمت را از دست بازار افزایشی می رباید. حال به بررسی الگوهای بازگشتی ای می پردازیم که معمولا، البته نه همیشه، دارای اخطارهای کم قدرتی هستند. این الگوها به شرح زیر هستند: ...

صفحه 1 از 3 1 2 3

مطالب پیشنهادی

از دست ندید !

وارد حساب تان شوید.

برای ثبت نام فرم زیر را پر کنید

بازیابی کلمه عبور

لطفا نام کاربری یا آدرس ایمیل خود را برای بازنشانی رمز عبور خود وارد کنید.