سرمایه نوین

برچسب: بازار صعودی

دوجی سنگ قبر

دوجی سنگ قبر (Gravestone Doji) _ یک شمعدان نزولی

دوجی سنگ قبر (Gravestone Doji) یک شمعدان دوجی نزولی است و در الگوهای مناسب شمعدان، اغلب به عنوان یک شمع معکوس دیده می شود. قیمت های open (باز شدن)، low (پایین ترین قیمت) و close (بسته شدن) همگی برابر هستند و دارای سایه بالای بلندی می باشد. این نوع دوجی به عنوان شمعدان وارونه "T" روی یک نمودار مشاهده می شود.

الگوهای شمعی ژاپنی

اهمیت عدد سه در تحلیل شمع های ژاپنی

تاکید زیاد بر روی الگوهای سقف سه گانه یا کف سه گانه شاید به خاطر اهمیت عدد سه در فرهنگ ژاپنی باشد. ما غربی ها، لزوما ویژگی خاصی در سقف سه تایی مشاهده نمی کنیم. از نگاه ما اهمیت مثلا الگوی دوگانه و الگوهایی که چهار مرتبه سقف را لمس می کنند با الگوی سقف سه گانه یکسان است.

عملکرد موج های الیوت_ موج های تصحیح گر

عملکرد موج های الیوت – موج های تصحیح گر

تا به این جا در مورد موج های هم جهت با روند صعودی صحبت کرده ایم. حال توجه خود را به موج های تصحیح گر معطوف می کنیم. عموما به موج های تصحیح گر کمتر پرداخته می شود و کمتر تعریف واضحی از آن دیده شده است. در نتیجه تشخیص و پیش بینی آن ها مشکل است ولی یک نکته که به روش روشنی تعریف شده است این است که موج های تصحیح گر هرگز با پنج موج اتفاق نمی ...

شاخص حرکت جهت دار میانگین - Average Directional Movement Index (ADX)

شاخص حرکت جهت دار میانگین (ADX)

ADX در واقع پس از ترکیب مقادیر DI+ و DI– و فیلتر نمودن اطلاعات موجود بواسطه میانگین متحرک گیری، میزان قدرت روند فعلی را می سنجد. در ادامه می توان گفت بدین علت که ADX از مقادیر هر دو اندیکاتور رو به بالا و رو به پایین DI+ و DI– در محاسبات خود استفاده می نماید، می تواند جهت روند را نیز مشخص نماید.

مطالب پیشنهادی

از دست ندید !

وارد حساب تان شوید.

برای ثبت نام فرم زیر را پر کنید

بازیابی کلمه عبور

لطفا نام کاربری یا آدرس ایمیل خود را برای بازنشانی رمز عبور خود وارد کنید.