سرمایه نوین

نحوه خرید سهام به زبان ساده – تصمیم بگیرید که چند سهام بخرید

0
اشتراک
730
بازدید

تصمیم گیری در داشتن چه تعداد سهام و تنوع ،کار بسیار مهمی است. برای خرید تعداد معینی سهام یا پر کردن سبد سهام خود با یک سهام به هیچ وجه نباید کاملاً تحت فشار باشید. سنجیدن یا در نظر گرفتن یک شروع کوچک – کاملاً کوچک – با خرید تنها یک سهم، می توانید تصور کنید که مالکیت سهام شخصی چگونه است و آیا این قدرت بردباری و شهامت را دارید که بر روی تکه های خشن با حداقل کاهش خواب سوار شوید (خریدن تک سهام واقعا دردآور است). با تسلط و شناخت بر متغیر سهامدار، می توانید به مرور و با گذشت زمان به موقعیت خود اضافه کنید.

وارن بافت می گوید: “همه تخم مرغ های خود را در یک سبد قرار ندهید.”

حال چرا وارن بافت می گوید: همه تخم مرغ های خود را در یک سبد قرار ندهید؟”

شاید این پست ها هم مفید باشد!

در عبارت بالا، تخم مرغ به معنای چیزی نیست که شما برای تغذیه خود می خورید، بلکه به معنای پولی است که از طریق آن خود را تغذیه می کنید. در حالی که سبد به معنای یک سبد ساده برای حمل برخی چیزها نیست، بلکه به معنی سهام و / یا دارایی است که پول باید در آن سرمایه گذاری شود.

حال اگر سبد به نحوی پایین بیفتد چه اتفاقی می افتد؟ در آن هنگام تمام آن پوسته ظریف تخم ها شکسته خواهد شد. بنابراین اگر همه پول خود را در یک سهم یا دارایی سرمایه گذاری کنیم و قیمت یا ارزش آن پایین بیاید، نیازی به گفتن نیست که مقدار زیادی از پول خود را از دست خواهیم داد.

وارن بافت چگونه سهام خود را انتخاب می کند؟

استراتژی ارزش سرمایه گذاری بافت کلیدی در انتخاب سهام سودآور است. با توانایی عجیب و غریب وی در کشف سرمایه گذاری های سودآور بلند مدت، قابل درک است که بیشتر سرمایه گذاران دوست دارند بدانند که بافت در سهام به دنبال چه چیزی است. ما در این مقاله به این سوال پاسخ می دهیم.

نکات کلیدی:

  • استراتژی وارن بافت برای انتخاب سهام های برنده با ارزیابی یک شرکت بر اساس فلسفه ارزش گذاری وی آغاز می شود.
  • بافت به دنبال شرکت هایی است که در طی سالیان متمادی بازده خوبی از سهام خود را ارائه دهند، به ویژه هنگامی که با شرکت های رقیب در همان صنعت مقایسه شوند.
  • وقتی به دنبال یک شرکت عالی برای سرمایه گذاری هستید، بافت همچنین حاشیه سود یک شرکت را بررسی می کند تا از سالم بودن و رشد آن ها اطمینان حاصل کند.
  • بافت بر شرکت هایی تمرکز دارد که محصول یا خدمات منحصر به فردی را ارائه می دهند که به آن ها یک مزیت رقابتی می بخشد. او همچنین بر روی شرکت هایی تمرکز دارد که وی نمی تواند با تخفیف مناسب خریداری کند.

ارزش سرمایه گذاری برای انتخاب سهام

درک نحوه انتخاب سهام برنده وارن بافت با تجزیه و تحلیل فلسفه سرمایه گذاری شرکتی که بیشترین ارتباط را با او دارد، Berkshire Hathaway شروع می شود. در بحث خرید سهام، Berkshire یک استراتژی دیرینه و عمومی دارد. این شرکت باید دارای قدرت درآمد ثابت، بازده مناسب سهام (ROE) ، مدیریتی توانا و دارای قیمت مناسب باشد.

ارزش سرمایه گذاری به جای تمرکز بر روی شاخص های فنی، مانند میانگین های متحرک، حجم یا شاخص های حرکت، به ارزش ذاتی یک سهم نگاه می کند. تعیین ارزش ذاتی، عملی برای فهم امور مالی شرکت است، به ویژه اسناد رسمی مانند سود و درآمد.

سر آخر به گفته وارن بافت:

چه زندگی شخصی باشد و چه شغلی، سرمایه گذاری خود را متنوع کنید. به تدریج اندازه سرمایه گذاری را افزایش دهید. همه پول خود را در یک مکان یا سهام قرار ندهید. ریسک کنید، به احتمالات زیاد فکر کنید، اما همیشه گزینه های دیگری را تعیین کنید. فرد باید بداند چه زمانی باید از هر سرمایه گذاری خاصی خارج شود. آنچه را قرض می گیرید محدود کنید، هرگز با پول دیگران ثروتمند نخواهید شد.